Chutě a vůně Panamy

Ze stravování v Panamě nemusí mít obavy ani ten, kdo jede do střední Ameriky poprvé a neví, co ho čeká. V Panamě se prolínají dva gastronomické proudy – středoamerická kuchyně a styl severoamerický, respektive „pankontinentální“. Kdo chce poznat, jak „chutná“ Panama, zkusí ode všeho. On i takový „horký pes“ chutná na Panamské šíji trochu jinak, než na „velkém“ kontinentu.

Ciudad de Panamá, město jako žádné jiné ve střední Americe

Ciudad de Panamá, Panama City, město Panama. Jestliže se hlavní město nazývá stejně jako celá země, je třeba rozlišovat. Metropole Panamy je toho příkladem. Ciudad de Panamá je španělsky totéž co Panama City anglicky – Panama-město. Od počátku nového tisíciletí prožívá Ciudad de Panamá obrovský stavební rozmach. Nové mrakodrapy naprosto změnily vedutu i vnitřní podobu města. Z původní koloniální  výstavby se stala turistická atrakce. Stojí zato poznat obě tváře Ciudad de Panamá – historickou i současnou.

Panama: Nabídkový list báječných zážitků

Svět techniky zastoupený vodními díly na Panamském průplavu? Dějiny plné objevitelských cest, zlata, karibských fortifikací  a korzárů? Indiánská historie? Treky, při nichž si i zkušení mohou „sáhnout na dno“ svých sil? Příroda mlžných lesů či pacifického pobřeží?  Záleží jen na cestujícím, co si vybere podle svého zájmu. Panama nabízí od každého něco. A není toho málo.