Granada: Ne náhodou „národní turistické centrum“

Kdyby nic jiného z Nikaraguy, tak Granadu zcela jistě ano. Granada je asi nejpozoruhodnější nikaragujské město. Nejen, že má zajímavou historii. Je obdivuhodně výstavné a má nezaměnitelnou atmosféru. Granada žije. Žije především soudobým uměním. Také však outdoorovými aktivitami. Granada je k turistům vstřícná. Nabízí pohodlí, všestranné aktivní vyžití, bezpečí. Tak znovu: Kdyby nic jiného z Nikaraguy, tak Granadu zcela jistě ano.

Managua: Historii města psalo zemětřesení

Pobyt v Nikaragui by měl „prázdné místo“, kdyby turista nenavštívil Managuu, hlavní město země. Protože Managua byla v rozmezí čtyřiceti let dvakrát postižena zničujícím zemětřesením, nelze očekávat nějaké historické architektonické památky. Turista ovšem nebude ochuzen o zajímavé zážitky z metropole.

Nikaragua: Co vidět, poznat a prožít při cestě do země

Nikaragua je turisticky velmi atraktivní země. Protože má solidní turistickou infrastrukturu a je všeobecně označována za bezpečnou, lze do ní cestovat i bez cestovní kanceláře – „na vlastní pěst“. Jaká místa v Nikaragui stojí za poznání? Do kterých oblastí se vydat? Jak se po zemi pohybovat? Co může cestovatele překvapit? A jaké suvenýry si ze země přivézt?