„Sendero de los Quetzales“ aneb Na Kvesalí stezce

Kvesalí stezka, „Sendero de los Quetzales“, je asi nejpolulárnější cesta ve vysočině západní Panamy. Prochází národním parkem Volcan Baru a spojuje Cerro Punta na západní straně s městem Boquete na východním úbočí sopky Barú. Po Kvesalí stezce je možno vydat se oběma směry. Třebaže má trek necelých deset kilometrů, jeho překonání trvá čtyři až sedm hodin. Je to výlet na celý den.

Boquete, báječná cestovatelská základna v klínu sopky

Boquete je horské městečko ležící v klínu stratovulkánu Barú. Vzhledem k nadmořské výšce asi 1200 metrů má Boquete příjemné chladnější klima. Boquete je skvělou základnou pro pěší a horské turisty, fotografy, přírodovědce. Je bohatě vybaveno vším, co turista potřebuje a navíc v něm panuje velmi příjemná atmosféra mezinárodního přátelství. Boquete je místo, v němž je radost pár dní pobýt.

Panama: Nabídkový list báječných zážitků

Svět techniky zastoupený vodními díly na Panamském průplavu? Dějiny plné objevitelských cest, zlata, karibských fortifikací  a korzárů? Indiánská historie? Treky, při nichž si i zkušení mohou „sáhnout na dno“ svých sil? Příroda mlžných lesů či pacifického pobřeží?  Záleží jen na cestujícím, co si vybere podle svého zájmu. Panama nabízí od každého něco. A není toho málo.