Colón a Gatún, důležité body Panamského průplavu

Kde Panamský průplav začíná a kde končí? Ve směru od Atlantiku je jeho počátek u města Colónu. Jen deset kilometrů od Colónu se nachází jeden z „divů“ vodního stavitelství, zdymadla Gatún. Obě místa lze navštívit v jednom dni. Bylo by škoda se tam nevydat.

Panamský průplav: Zdymadla Miraflores

Panamský průplav, El canal de Panamá. Zlatá a zlatonosná hlavní žíla Panamy. Grandiózní stavební počin, který změnil světové dějiny mořeplavby. Panama má zajímavou prehistorii, úžasně „akční“ historii, nádhernou krajinu. Ale kanál je na prvním místě.  Moderní návštěvnické centrum nad zdymadly v Miraflores je dobrým místem, kde začít s poznáváním Panamy.

Panama: Než se vydáme na cestu

Panama je sice malá země, ale i tak je dobré před návštěvou se seznámit s jejími specifiky. Není to jen poloha Panamy na jiném kontinentu. „Jinou“ ji činí především Panamský průplav, kterým víc než sto let kromě lodí „připlouvá“ i mix kulturních vlivů z celého světa. Protipólem technického „divu světa“ jsou oblasti s panenskou přírodou. Zlatým středem je atraktivní historie Panamy z dob kolonizace. Aby návštěvník doslova „vychutnal“ krásy a zajímavosti Panamy, vyplatí se o zemi vědět něco málo předem. Nestojí to nic, jen trochu času.

Panama: Nabídkový list báječných zážitků

Svět techniky zastoupený vodními díly na Panamském průplavu? Dějiny plné objevitelských cest, zlata, karibských fortifikací  a korzárů? Indiánská historie? Treky, při nichž si i zkušení mohou „sáhnout na dno“ svých sil? Příroda mlžných lesů či pacifického pobřeží?  Záleží jen na cestujícím, co si vybere podle svého zájmu. Panama nabízí od každého něco. A není toho málo.