Ometepe: Ostrov, kde se nikdo ani chvilku nenudí

Kdyby nebyla Nikaragua tak daleko, stálo by zato jezdit na ostrov Ometepe na dovolenou. Klidně s rodinou, protože by se všichni zabavili podle svého. Takhle turista musí držet cestovní plán, vždyť je třeba v Nikaragui ještě hodně vidět. Minimálně dva tři dny je ovšem vhodné si na Ometepe  předem vyčlenit. Všechno, co ostrov nabízí, se sice ani tak nestihne. Na alespoň něco z přepestré nabídky Ometepe dva tři dny postačí. 

Ometepe: Kdo ostrov nenavštíví, nepozná Nikaraguu

Uprostřed země ležící mezi mořem a oceánem se rozlévá rozsáhlé jezero. Uprostřed jezera je dvojostrov, ve středu každé jeho části po jedné sopce. To je ostrov Ometepe, jedna z nejnavštěvovanějších nikaragujských destinací. Na ostrově Ometepe je dobré strávit víc než jeden den, aby byl čas na prohlídku, poznání – a také trochu odpočinku.

Nikaragua: Co vidět, poznat a prožít při cestě do země

Nikaragua je turisticky velmi atraktivní země. Protože má solidní turistickou infrastrukturu a je všeobecně označována za bezpečnou, lze do ní cestovat i bez cestovní kanceláře – „na vlastní pěst“. Jaká místa v Nikaragui stojí za poznání? Do kterých oblastí se vydat? Jak se po zemi pohybovat? Co může cestovatele překvapit? A jaké suvenýry si ze země přivézt?