Leon: Čím víc turistů, tím víc peněz pro děti a nemocné

Leon je město, které turisty zajímá. Leon má zajímavou prehistorii i novodobé dějiny. Leon je centrum nikaragujské vzdělanosti, univerzitní město a zároveň místo, kde stále najdou uplatnění dobrovolníci z celého světa. Okolí Leonu nabízí příležitosti k atraktivní „sopečné“ turistice. Blízké pacifické pláže zase k náročnějšímu surfování. Dominantou lokality je sopka Momotombo. Město Leon stojí za poznání.

Managua: Historii města psalo zemětřesení

Pobyt v Nikaragui by měl „prázdné místo“, kdyby turista nenavštívil Managuu, hlavní město země. Protože Managua byla v rozmezí čtyřiceti let dvakrát postižena zničujícím zemětřesením, nelze očekávat nějaké historické architektonické památky. Turista ovšem nebude ochuzen o zajímavé zážitky z metropole.

Nikaragua: Co vidět, poznat a prožít při cestě do země

Nikaragua je turisticky velmi atraktivní země. Protože má solidní turistickou infrastrukturu a je všeobecně označována za bezpečnou, lze do ní cestovat i bez cestovní kanceláře – „na vlastní pěst“. Jaká místa v Nikaragui stojí za poznání? Do kterých oblastí se vydat? Jak se po zemi pohybovat? Co může cestovatele překvapit? A jaké suvenýry si ze země přivézt?